Oh, the places you’ll go!

Tetanoz aşısı olduktan sonra sol kolumun bana yaşattığı müthiş rahatsızlıktan dolayı üç-dört gündür verimsizliğin dibine vurmuş durumdayım: Sadece film izleyip güzel havaların tadını çıkarmak, biraz da etrafımdakilere naz yapmak istiyorum. Böyle zamanlarda ya spora ya da blog yazmaya başlayayım diyorum, bir (yazıyla bir) spor yapıp iki yazı yazıyorum. Bu aralar spor konusunda beni gaza getirenler bir gece vakti peş peşe izlediğimiz Kill Bill ve sürekli dinlediğim Gorillaz.

Aklıma blog yazma meselesinin düşmesinin sebebiyse, Instagram’da takip ettiğim Kit LeeRenan Öztürk, Chris Burkard ve Jo Rodgers gibi muhteşem insanlar. Yaptığım seyahatleri daha kalıcı hale getirmem gerektiğini bana her sabah suratıma yapıştırdığım telefondan iletiyorlar (telefon sık sık yüzüme düşüyor hihi).

Bu doğrultuda kendime verdiğim ilk hediye Fujifilm X-T1. Öte yandan, fotoğraf çekmeyi öğrenmek gerçekten çok zahmetli. Kudüs’te, Meryem’in son uykusuna yattığı yer olduğu düşünülen Dormition Abbey’nin loş bodrum katında, çemberin ortasında yatan Meryem’in etrafında yapılan ayinin muhteşem fotoğraflarını çektiğimi zannediyorum mesela. “Artık karanlıkta fotoğraf çekme işini öğrendim hehe” deyip Duygu’ya gururla göstermeye gidiyorum ve– kapkaranlık.

fullsizeoutput_7b1.jpeg
Abbey of the Dormition: ışık bol tabii.

İkimiz de gülüyoruz ama o kadar bozuluyorum ki, o an gitti, kaçırdım diye üzülüyorum. Şimdiyse kaçırdığıma üzüldüğüm anı yazarak, onu geri kazandığımı düşünüyorum. Gözümün önüne o Eyes Wide Shut tadındaki gün geliyor ve o hatıra tamamlanıyor sanki. Fotoğraf çekmeyi öğrenmek bir yana, önümüzdeki günlerde yapmak istediğim tam olarak bu. Gezmek, çekmek, yazmak ve elimde mutlulukla bakacağım, sevdiklerimle paylaşacağım bir iz bırakmak. ^_^

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s